O nás

Kyperská republika je hospodářsky vyspělým státem, což charakterizují výsledky v HDP na jednoho obyvatele tj. 89,9 % při základu EU 93,1 %. Právě tento fakt a fakt, že Kyperská republika vlivem své geografické polohy může fungovat jako spojení mezi EU a Blízkým východem z pohledu podnikatelského prostředí, dobře fungujícího bankovního sektoru, kvalitních obchodních služeb a právního systému dalo impuls k založení Česko-kyperské obchodní komory v návaznosti na vzniklou Asociaci kyperských podnikatelů se zájmem o Českou republiku.

Ve dnech 2. - 4. listopadu 2008 při návštěvě Parlamentní delegace České republiky vedené předsedou Poslanecké sněmovny ČR panem Ing. Miloslavem Vlčkem došlo k setkání podnikatelských subjektů na obou stranách a na české straně bylo přijato doporučení o nezbytnosti subjektu, který by zastřešil všechny aktivity české strany vůči straně kyperské. Díky tomuto impulsu došlo k ustavení Česko-kyperské obchodní komory pod vedením prezidenta pana Ing. Jiřího Šebka.

Po jejím řádném ustavení (souhlas MPO ČR a registrace u Obchodního rejstříku v Praze) bylo prvním krokem tohoto nově vzniklého subjektu dosažení dohody o vzájemné spolupráci, porozumění a podnikatelských aktivitách. Dohody bylo dosaženo prostřednictvím společného Memoranda, které bylo podepsáno dne 27. května 2009 v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky za přítomnosti předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR pana Ing. Miloslava Vlčka a velvyslance Kyperské republiky v České republice pana Achillease Antoniadese.


Novinky

  • Fučík a Partneři
  • TECH PHARMA
  • Společnost pro rozvoj silniční dopravy
  • Pivovar černá hora - 1530
  • Xenios L. Xenopoulos
  • Vakis Loizou

Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies